Dnes je 5. 5. 2021, svátek má Klaudie, Květnové povstání českého lidu (1945), zítra Radoslav

Informace k provozu škol a školských zařízení od 10.5.2021

Datum: 4. 5. 2021

Vážení rodiče,

z rozhodnutí MŠMT a MZ začíná v pondělí 10.5 2021 prezenční výuka pro žáky II. stupně (vzdělávání ve škole). Výuka bude probíhat střídavě po týdnech dle daného rozpisu. Školní výuka začíná v 7:50 a bude probíhat dle běžného rozvrhu dané třídy.

Škola má povinnost testovat žáky neinvazními antigenními testy. Testování bude probíhat v pondělí a čtvrtek před zahájením výuky. Pokud nebude žák přítomen v den testování ve škole, bude testován v den nástupu do školy. Pokud bude test pozitivní, škola bude informovat zákonného zástupce. Do doby, než si žáka vyzvedne rodič, bude žák v izolační třídě. Prosíme o aktualizaci Vašich telefonních čísel. Informace, jak postupovat s pozitivním žákem, budou rodiči sděleny při převzetí.

Testování se neprovádí u žáků:

 - prodělaná nemoc COVID – 19 po dobu 90 dnů od posledního testu

- má negativní test POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 a nebo RT-PCR

 - má vystavený certifikát MZ ČR o provedeném očkování

Prosíme o doložení potvrzení ke kontrole.

Žáci mají povinnost mít ve škole 2 chirurgické roušky a igelitové sáčky na odložení roušek. Dezinfekce a náhradní roušky zajistí vedení školy.

Pokud bude žák nemocný nebo rodič odmítne testování, zůstává žák doma a budou mu poskytnuty úkoly jako v době nemoci. Učitelé nemají povinnost zajišťovat žákovi distanční výuku.

Z důvodu dodržování epidemických opatření a hygienických pravidel, přecházejí na rotační výuku i žáci I. stupně. Rozpis střídavé výuky je v přiložené tabulce.

Žáci I. stupně se od 3. 5. 2021 testují pouze 1x týdně, a to vždy v den nástupu do školy. V době prezenční výuky bude pro žáky I. stupně zajištěna školní družina a oběd ve školní jídelně. Žáci mají nárok na oběd i v době distanční výuky – oběd si berou do jídlonosičů. V případě zájmu odebírat oběd kontaktujte prosím telefonicky vedoucí jídelny.

V době distanční výuky mají rodiče žáků I. stupně nárok na ošetřovné.

Omlouváme se za způsobené komplikace, ale doufáme, že danou situaci společně zvládneme a brzy se vrátíme k běžné výuce. Děkujeme za pochopení

 

                                                                                                                      Tomanová Marie

webdesign: Synetix
©2021 ZŠ Dyjákovice