Dnes je 5. 7. 2020, svátek má Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, zítra Upálení Mistra Jana Husa (1415)

LEDNOVÝ BETLÉM

Datum: 13. 1. 2020

Vánoční čas nám pomalu končí a žáci 1. stupně si tyto poslední chvíle nenechali ujít.

Prvňáčci měli na hlavě krásné zdobené korunky symbolizující Tři krále. Navštívili jsme místní kostel svatého Michaela archanděla. Krásný lednový zážitek. Vůně kadidla se rozlévala po celém svatém místě. Velké poděkování patří paní Ludmile Kočicové, která nás mile přivítala a žákům vyprávěla příběh o narození Ježíška. Klanění Tři králů přinášející dary - myrha, kadidlo, zlato. Betlém byl jako živý - Marie, Josef, pastýři a další lidé dobré vůle. Žáci přispěli malou částkou do kasičky. Tyto peníze jsou určeny pro dobročinné účely.

Závěrem jsme si společně zazpívali, Pásli ovce valaši a My tři králové jdeme k vám.

webdesign: Synetix
©2020 ZŠ Dyjákovice