Dnes je 1. 12. 2020, svátek má Iva, zítra Blanka

SDĚLENÍ RODIČŮM ZŠ DYJÁKOVICE

Datum: 1. 11. 2020

Vzhledem k počtu nakažených COVIDem-19, vláda prodloužila výjimečný stav až do 20. listopadu 2020, a tím bude i nadále pokračovat povinná distanční výuka pro všechny ročníky naší školy. Zároveň nebude ani fungovat školní družina. Žáci  mohou chodit na obědy, ale pouze do jídlonosičů. Je nutné se domluvit s vedoucí školní jídelny (tel.: 515 221 240 nebo 739 461 134).

Nadále Vás žádám o to, abyste sledovali stránky naší školy, kde se budeme snažit poskytovat aktuální informace o vývoji a možnostech prezenčního vzdělání. Ministr Robert Plaga přislíbil, že se bude dle situace snažit obnovit výuku především v 1. a 2. třídách a také v 9. třídách. Termín otevření škol je zatím neznámý, je nutné se připravit i na variantu, že žáci půjdou  do školy až v roce 2021.

Dle nařízení vlády jsme povinni také nařídit práci pedagogů z domu - tzv. home office. Nic pro Vás se tím ale nemění, Vaše děti budou pracovat dle rozvrhů, které dostaly na začátku tohoto "výjimečného" období. O případných změnách rozvrhů Vás budeme informovat.

Chtěl bych Vám oznámit, že pracujeme na tom, abychom s Vašimi dětmi mohli komunikovat v prostředí Microsoft Teams - tzv. videokonference. Je však nutné, abyste na Vašich PC měli nainstalovaný legální operační systém Windows 2010 (na nižších variantách - Vista, XP Windows, Windows 2007 - Microsoft Teams nefunguje). Také je nutné mít i kameru a popř. reproduktory na zvuk. Většina notebooků toto již všechno má zabudované. Organizace práce bude pak probíhat ve skupinách u těch PC, které splňují dané podmínky a bude teprve upřesněna.

Závěrem bych Vás chtěl požádat o trpělivost a snahu plnit všechny úkoly. Za vzniklou situaci na naší škole nikdo nemůže, jsme z toho stejně nešťastní jako Vy a nic více si nepřejeme než to, aby se vše vrátilo do normálního stavu.

S úctou  a přáním pevného zdraví

Mgr. Roman ŠTRUNC, ředitel školy

webdesign: Synetix
©2020 ZŠ Dyjákovice