Dnes je 29. 11. 2022, svátek má Zina, zítra Ondřej

VELIKONOCE – PROJEKTOVÝ DEN 5. třída

Datum: 19. 4. 2022

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara.

Čtvrteční ranní výuku (7. dubna) žáci 5. třídy začali projektovým dnem Velikonoce – tradice, zvyky a obyčeje. Tyto křesťanské svátky jsme si připomněli krátkým dokumentem, ale převážně jsme se zaměřili na knihu Josefa Lady Český rok – symboly spojené s jarní tradicí (kraslice, pomlázka, beránek, mazanec, jidáše, říkadla a další). Zároveň jsme nezapomněli na naši dlouholetou spolupráci se školou v Rakousku Wulzeshofenu. Jako poděkováni za jejich dárky pro žáky a učitele jsme jim poslali plakát Veselé Velikonoce a vytvořili velikonoční přáníčka. Celý den jsme si všichni užili. Fotogalerie je zajímavá a každé přáníčko je originální.

webdesign: Synetix
©2019-2022 Základní škola, Dyjákovice, okres Znojmo, příspěvková organizace