Dnes je 11. 8. 2022, svátek má Zuzana, zítra Klára

Školní výlet Valtice - 7. a 8. třída

Datum: 30. 6. 2022

Cílem školního výletu sedmáků a osmáků bylo vinařské město Valtice.

Vybrali jsme termín 28. 6. 2022. Do Valtic jsme se dopravili autobusem a vlakem. Již cesta vlakem byla pro mnohé žáky velkým zážitkem.

Naší první zastávkou byl barokní zámek ve Valticích. Následovalo Muzeum želené opony, ve kterém jsme viděli řadu uniforem, zbraní a výstroje. Žáci si mohli uniformy i vyzkoušet a vzít do rukou různé zbraně. Expozice byla doplněna i dobovými fotografiemi a dokumenty.

Naše třetí zastávka směřovala do Národního zemědělského muzea ve Valticích. Zde jsme si prohlédli stálé expozice zelinářstí, ovocnářstí a vinařství v českých zemích. Výstava byla doplněna řadou interaktivních her, do kterých se žáci s chutí pustili.

Počasí nám přálo. Žáci se mohli i ochladit ve vodní fontánce. Příjemně unavení jsme se vraceli domů.