Den bez aktovek „No Backpack Day“

Datum: 4. 6. 2023

Den bez aktovek „No Backpack Day“

V pátek 26. 5. začal školní den poněkud netradičně. Děti tentokrát ponechaly aktovky doma a do školy vyrazily s netradičními zavazadly. Ráno před školou tak mohli udivení kolemjdoucí sledovat žáky, jak si vezou učení v kočárku, v trakaři či v nákupním vozíku. Nebyl to žádný druh žertu, ačkoli legraci jsme si určitě užili. Chtěli jsme zejména poukázat na to, že i v dnešní době není pro všechny žáky dostupná základní školní výbava, jako jsou například barevné tužky, přezůvky, sešity či školní aktovky.

Děti byly při výběru alternativních „aktovek“ velice kreativní. Vedle školních lavic jsme tak mohli vidět například pekáč, krabici od pizzy, travnici, pouzdro na kytaru, různé košíky, podnikatelský kufřík, pytel na odpad, cestovní kufry, obal od psacího stroje či vojenské vesty napěchované učebnicemi a sešity.

Závěrem dne jsme v každé třídě zvolili hlasováním jednu nejoriginálnější „aktovku“ a její kreativní majitel byl oceněn drobným darem.

Mezi vítěze na 2. stupni patřili:                  v 6. ročníku – Lucie Schmidtová s krabicí od pizzy

v 7. ročníku – Jan Feranec s vojenskou vestou

v 8. ročníku – Jakub Zajíček s travnicí