Návštěva pštrosí farmy

Datum: 4. 6. 2023

Žáci 3. a 4. třídy se opět po roce setkali s dětmi z partnerské školy z Wulzeshofenu.
Ve středu 24. 5. 2023 společně navštívili pštrosí farmu ve Wetzelsdorfu. Cesta autobusem rychle uběhla a pak se už všichni těšili na společné zážitky.

Na farmě nás přivítali její majitelé, manželé Schwarzovi, kteří nám postupně představili všechna zvířata žijící na farmě. Děti tak mohly obdivovat pštrosy dvouprsté, emu hnědého, nandu pampového, lamy alpaky, nebo si pohladit pštrosí mládě. Kromě těchto velkých nelétavých ptáků chovají na farmě i slepice a křepelky. Velkých zážitkem bylo pro všechny krmení pštrosů a poté hledání jejich vajec. Na konci prohlídky mohly děti ochutnat smaženici z pštrosích vajíček. Kromě spousty nových informací o těchto největších ptácích na světě si žáci odnesli také malý dárek, a to tužku zdobenou pštrosími pery, kterou si sami vyrobili.

Návštěva farmy se všem moc líbila a již teď se těší na další setkání.