Práce se stavebnicemi Merkur a Lego - 5. třída

Datum: 23. 1. 2024

Žáci 5. třídy si v hodinách pracovních činností vyzkoušeli montážní a demontážní práce se stavebnicemi Lego a Merkur.

Stavebnici Lego žáci znají již od 1. třídy, takže sestavování různých domečků, zvířátek, strojů, ... nebyl pro ně žádný problém.

Stavebnice Merkur, které zakoupila nově naše škola pro páťáky, byly pro mnohé chlapce tvrdým oříškem. V první hodině jsme si prohlédli jednotlivé dílky na obrázcích a ve stavebnici. Vybrali jsme si vzor, podle kterého jsme začali sestavovat jednotlivé součástky. Chlapci se učili  používat šroubovák, klíč pro utahování a povolování různých šroubků a matiček a spojování jednotlivých dílků. Někteří zprvu jen přihlíželi.

Ve druhé hodině se již všichni s chutí pustili do práce.

Zpočátku nesmělé krůčky v oblasti sestavování jednoduchých modelů se začínaly pomalu stávat skutečností.