DIVADLO – MALÁ MOŘSKÁ VÍLA A KULTURNÍ PAMÁTKY MĚSTA ZNOJMA

Datum: 5. 5. 2023

Po velikonočních svátcích v úterý a ve středu čekal celý druhý stupeň kulturní zážitek v Městském divadle ve Znojmě a návštěva kulturních památek. Představení, které se jmenovalo Malá mořská víla – slavná pohádka H. CH. Andersena, prolétla celým světem a to v mnoha úpravách. Tajemná podmořská říše nám umožnila přiblížit kouzelný svět mořských víl a celého pohádkového příběhu.

Po skončení se celá výprava vydala za krásami historie města Znojma. Začali jsme u okresního soudu se zajímavým a atypickým dílem od Maxima Velčovského. Pokračovali jsme přes Masarykovo náměstí a radniční věž až ke znojemským hradbám. Naučnou stezku jsme zakončili návštěvou kostela sv. Mikuláše. Z povzdálí jsme pozorovali rotundu sv. Kateřiny. Kdo z žáků se před ní vyfotil a ukázal fotografii, dostal malou odměnu. I přes aprílové (deštivé a slunečné) počasí jsme si oba dva dny všichni užili. Těšíme se na další dobrodružství.