Jak nebýt plýtvákem - Recyklohraní

Datum: 6. 5. 2023

Asi třetina potravin v České republice končí v koši. S deváťáky jsme se na toto téma snažili diskutovat a hledali jsme odpovědi na otázky: Proč se tolik plýtvá potravinami?, Které potraviny  se kazí rychle? Co udělat pro to, aby potraviny vydrželi co nejdéle čerstvé?.....

Diskuzi jsme zakončili krátkým  videem s názvem „Nekrmte popelnice“ .

V další části se žáci rozdělili do skupin a vyplňovali pracovní list, kde  zařazovali potraviny podle doby spotřeby. Některé obaly potravin jsme si také prohlédli a vysvětlili pojmy „Spotřebujte do…“ a „Datum minimální spotřeby“.

Zajímavou aktivitou pro ně bylo vymyslet, co udělat se zbylými potravinami – starší pečivo, zvadlá zelenina, ovoce, výrobky, u kterých se blíží datum spotřeby. Žáci navrhovali  jejich využití do koktejlů, jako náplň do pizzy, upečení závinu, zeleninu a ovoce dát zvířátkům,….

Ve třetím úkolu potom uskladňovali nakoupené potraviny do spíže, ledničky nebo mrazáků.  Během vyplňování listů jsme diskutovali a dovysvětlovali některé pojmy.

Úkol jsme doplnili vytvořením malého plakátu s tématy o správném skladování, zásadách správného nakupování potravin,… Někteří žáci se zaměřili na ztráty, které vyhazováním potravin vznikají  po finanční stránce, v oblasti využívání energií, půdy, vody, dovozem potravin,…..