Bezpečný svět (s) baterií – 8. třída - Recyklohraní

Datum: 12. 5. 2023

Žáci 8. třídy se tentokrát zaměřili na baterie, které se využívají v elektrospotřebičích, informačních a komunikačních technologiích.

Nejdříve jsme si zopakovali jednotlivé druhy baterií. Vrátili jsme se do historie a připomněli jsme si vědce, kteří se objevem a vývojem baterií zabývali. Povídání jsme doplnili krátkým videem, jehož hlavními postavami byly baterie a elektrospotřebiče.

Následovala diskuze o nakupování a bezpečném používání baterií a jejich správném uskladňování. Popsali jsme si cestu baterie od její výroby až k recyklaci. Vysvětlili jsme si symbol přeškrtnuté popelnice. Nechyběly informace o složení baterií a jejich bezpečné likvidaci.

Aktivitu jsme doplnili osmisměrkou a krátkou křížovkou.

Žáci si doma pozorně prohlédli všechny elektrické spotřebiče a do pracovního listu doplnili ty, které obsahují baterie. Své výsledky zapsali do online dotazníků. Dále nakreslili své domy i s jednotlivými elektrickými spotřebiči a vytvořili jednoduché plakáty na téma Baterie.