Automechanik - představení oboru

Datum: 24. 5. 2023

Ve čtvrtek 18. 5. 2023 zavítali do naší školy zástupci SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, Přímětická a představili žákům 8. ročníku  učební obor Automechanik, který si tentokrát vybrali zejména chlapci.

Beseda začala prezentací o střední škole. Žáci se blíže seznámili s průběhem studia tohoto učebního oboru a praktickou výukou s odborným výcvikem, který probíhá v prostorách firmy Psota. Seznámili se s vybavením provozoven a používaným nářadím.

Nechyběla ani ukázka praktické výuky.

V druhé části besedy dostali žáci za úkol poznat součástky motoru a prokázat své znalosti v této oblasti. Naši budoucí automechanici nezklamali a s úkolem si hravě poradili.

Představení oboru se žákům líbilo a určitě doplnilo řadu informací o nelehké práci automechanika.

Doufáme, že tato beseda přispěje ke správné volbě při vyplňování přihlášek na střední školy.

Děkujeme zástupcům SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, Přímětická za představení střední školy a oboru Automechanik.