TOS Znojmo, a.s. – exkurze

Datum: 28. 5. 2023

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 se žáci 8. a 9. třídy v rámci volby povolání vypravili na exkurzi do TOS Znojmo, akciová společnost. Firma se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej převodových zařízení.

Žáci byli rozděleni do tří skupin.  Pro každou z nich byl připraven různý program. Postupně se v jednotlivých částech programu vystřídali.

Student GPOA žáky seznámil formou prezentace s firmou, jejím sortimentem a studijním programem.

Následovala prohlídka výrobní haly s komentářem k jednotlivým vyrobeným součástkám.

Ve třetí části si mohli zájemci rozebrat a zase zpátky složit šnekovou převodovku. Do této praktické části se se zápalem zapojila řada žáků, kteří se snažili získat co nejlepší čas. Opakovanými pokusy se jejich zručnost velice zlepšila. Někteří žáci objevili touto aktivitou i skryté schopnosti, o kterých do této doby vůbec nevěděli.

Nejlepšího času dosáhl Pepa. Gratulujeme!

Všichni učitelé a žáci získali účastnický list za absolvování exkurze  a nejlepší montéři a demontéři převodovky diplom.

Děkujeme panu provoznímu řediteli Ing. Pavlu Opálkovi a dalším zaměstnancům firmy za umožnění této exkurze v prostorách firmy.  Děkujeme za vstřícný a milý přístup a za pestrou náplň exkurze.

Exkurze se zejména chlapcům, kteří mají k obráběcím strojům a motorům blízko, velmi líbila.