MLADÝ ZDRAVOTNÍK

Datum: 31. 5. 2023

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 se družstvo žáků 8. a 9. třídy zúčastnilo poprvé okresní soutěže MLADÝ ZDRAVOTNÍK ve Znojmě, pořádané Českým červeným křížem Znojmo ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Znojmo a Nemocnicí Znojmo.

Soutěž probíhala v areálu nemocnice, kde byla pro žáky připravena stanoviště. Na jednotlivých stanovištích poskytovali laickou první pomoc na maskovaných dobrovolnících. Byla tam témata bezvědomí, resuscitace, popáleniny, úraz hlavy, vyvrknutý kotník, obvazová technika, transport a dopravní výchova. Některé úrazy nebyly jednoduché, ale zvládli jsme je.

Domů jsme odjížděli s novými zkušenostmi, nabytí nových dojmů a Pamětním listem za účast na soutěži. Závěrem nechyběla sladká tečka – mňam. Těšíme se na příště.