Divadélko pro školy

Datum: 2. 6. 2023

V pátek 19. 5. 2023 k nám zavítalo Divadélko pro školy z Hradce Králové.

Pro žáky 1. stupně si připravilo barevnou pohádku s názvem Nová dobrodružství veverky Zrzečky. Jednalo se  o kombinované loutkoherecké představení, vyprávění ze života lesních zvířátek, ztvárněných maňáskovými loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika.

Smyslem celého představení bylo vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým tvorům.

Žáci 2. stupně navštívili představení s názvem Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus. Vše začalo ukázkou z anglické tragédie  Shakespearova Hamleta, následoval Molliére se svou komedií Zdravý nemocný. Poté jsme se přesunuli do Itálie ukázkou ze hry Sluha dvou pánů od Carla Goldoniho. Následovala romantická balkónová scéna Cyrana z Bergeracu od Edmonda Rostanda. Naše cestování ukončila ukázka z Maryši od bratří Mrštíků.