Tematická exkurze Jihlava – Recyklohraní

Datum: 4. 6. 2023

V rámci Recyklohraní  jsme v roce 2022 ke zpětnému odběru a recyklaci jako škola odevzdali 802 kg drobných elektrospotřebičů, které bylo následně zpracováno s využitím nejlepších dostupných technologií. Při jeho recyklaci se podařilo získat 463,82 kg železa, 16,12 kg mědi a 19,74 kg hliníku.

Ve středu 31. 5. 2023 jsme měli možnost  navštívit v rámci Recyklohraní závod Enviropol Jihlava – Hruškové Dvory, který se právě  zpětným odběrem a následným zpracováním elektroodpadu z firem zabývá. Denně zde zpracují kolem 150 tun elektroodpadu.

Na exkurzi jsme se vydali s žáky 8. a 9. třídy. Nejdříve jsme se seznámili s firmou a její výstavbou. Následovalo krátké video, ve kterém jsme si prohlédli celou cestu elektrospotřebiče při jeho recyklaci.

V druhé části exkurze jsme měli možnost si provoz prohlédnout zblízka.

Návštěvu Jihlavy jsme doplnili prohlídkou třídicí linky ASMJ, s.r.o. Zde jsme viděli, jak se dotřiďují zejména obaly. Během prohlídky areálu nám průvodce sdělil řadu zajímavých informací o dotřiďování, žáci si mohli i zasoutěžit. V závěru jsme si prohlédli výrobky, které se právě z recyklovaných plastů vyrábí.

Děkujeme firmě ASEKOL za finanční podporu na dopravu a Recyklohraní za umožnění této velmi zajímavé exkurze.