JAK SE CHOVAT NA SŠ, JSEM ZA SEBE ODPOVĚDNÝ

Datum: 7. 6. 2023

Posledním preventivním programem pro 9. třídu, který se konal v úterý (6. 6. 2023), byl s Probační a mediační službou ve Znojmě - Mgr. Jaroslavem Bláhou na téma JAK SE CHOVAT NA SŠ, JSEM ZA SEBE ODPOVĚDNÝ.

Cílem této besedy bylo připravit žáky, jak se adaptovat a integrovat na střední škole, jak se chovat ve společnosti, dodržovat nastavená pravidla, řád a řešení konfliktů spojených s trestnou činností. Vyvarovat se rizikovému chování a sociálně patologickým jevům (návykové látky, tabákové výrobky, kriminalita, šikana a další). V dnešní moderní uspěchané době se s těmito situacemi setkáváme ve společnosti pravidelně.

Přednáška byla rozdělena do dvou částí. V první fázi byla žákům představena legislativa, převážně Zákon o soudnictví ve věcech mládeže z. č. 218/2003 Sb. Byla obohacena kazuistikami z praxe probačních úředníků a dalších odborníků. Následující část byla věnována práci, nápravě, odpovědnosti za své chování, dodržování norem, krizovým situacím. Vše, co na nás v životě čeká a jak se těmto situacím vyhnout za pomocí rodiny, přátel, pedagogů. Na každý problém je řešení, které je třeba řešit včas.

Řízená beseda byla zajímavá, poučná a objasnila nám různé situace, se kterými se můžeme v životě setkat. Těšíme se na další spolupráci s Probační a mediační službou ve Znojmě.