ROHDE Dyjákovice - exkurze

Datum: 8. 6. 2023

V pátek 2. 6. 2023 navštívili žáci 9. třídy firmu ROHDE s pobočkou v Dyjákovicích. Jedná se o rodinnou firmu, která má v současné době přes 130 zaměstnanců v Německu a České republice.

Rozdělili jsme se do dvou skupin, oblékli do slušivých bezpečnostních vest  a prohlídka firmy mohla začít.  V úvodu jsme se seznámili s historií firmy a jejím sortimentem. Firma se zaměřuje na výrobu vypalovacích pecí a strojů pro keramiku a sklo.

Následovala vlastní prohlídka jednotlivých provozů. Prošli jsme si sestavení keramických pecí od jejího začátku až po přípravu k expedici. Žáci měli možnost se seznámit s jednotlivými profesemi, které zde mohou najít uplatnění. Jedná se zejména o zámečníky, elektrikáře, vyzdívkáře a administrativní pracovníky.

Část vycházejících žáků se pro profesi elektrikáře a administrativní pracovníky rozhodla a možná ve firmě ROHDE po ukončení studia najde i uplatnění.

Děkujeme za umožnění této exkurze, za malé dárky a za milé přijetí. Průvodcům děkujeme za bližší seznámení s činností firmy ROHDE.