Komunikační prostředky dříve a dnes - Recyklohraní

Datum: 14. 6. 2023

Komunikace patří k základním lidským potřebám. Chceme si sdělovat informace, máme otázky nebo podněty. Způsob, jakým spolu komunikujeme, se v průběhu lidských dějin neustále měnil. Zvláště v posledních 150 letech se objevilo mnoho nových možností. Dnes si řada lidí už sotva umí představit svůj život bez mobilního telefonu.

Mezi komunikační prostředky se vypravili žáci 9. třídy. Nejdříve si pustili krátký film, který je s touto oblastí krátce seznámil.

Následovala práce ve skupinách. Každá skupina si vybrala jeden komunikační prostředek a pomocí internetu vyhledávala informace o jeho počátcích, výhodách a nevýhodách. Pokusili se i vysvětlit princip vybraného zařízení.  Žáci vyplňovali pracovní listy, kde zjištěné informace zapisovali. Doplňovali i vlastnoručně nakreslené obrázky.

Na závěr se pokusili komunikační prostředky zařadit na časovou osu.