Novaservis Znojmo - exkurze

Datum: 20. 6. 2023

Žáci 8. a 9. třídy ve čtvrtek 15. 6. 2023 absolvovali v rámci volby povolání exkurzi tentokrát ve firmě  Novaservis Znojmo, která  patří mezi největší české výrobce vodovodních baterií, koupelnových doplňků a rozdělovače pro podlahové vytápění v České republice a na Slovensku. Má více než 30 let zkušeností v oboru.

Úvodního slova se ujal výrobní ředitel pan Pavel Svoboda, který nás na exkurzi přivítal.  Potom následovala vlastní exkurze. Našimi průvodci se stali pan František  Cejpek a Lukáš Hladík. Nejdříve nás  seznámili s historií a sortimentem výroby firmy. Po krátké prezentaci nás provedli prostorami  výrobního závodu. Prošli jsme si jednotlivé oblasti od počátku výroby jednotlivých dílů, jejich sestavování  až po kontrolu, balení a jejich expedici.  Měli jsme možnost vidět i testování baterií a moderní způsob skladování výrobků.

Žáci během exkurze postupně zjišťovali kolik profesí je třeba k výrobě baterií a koupelnových doplňků.

Děkujeme za velmi zajímavou exkurzi, zaměstnancům firmy za hezké přijetí, malé dárečky a občerstvení .

Budeme se těšit na další spolupráci v příštím školním roce.