Recyklohraní 2. pololetí 2022/2023 – vyhodnocení

Datum: 25. 6. 2023

Ve druhém pololetí jsme odevzali k recyklaci 73 kusů použitých tonerů, 870 kg baterií, 16 bagů malých elektrospotřebičů ( 1 bag = asi 40 kg) a 309 kusů použitých mobilních telefonů. Tím jsme splnili náš celoroční úkol na výbornou. Děkujeme!

Žáci vytvářeli další plakáty s tematikou třídění odpadů, hledali sběrná místa v obcích, blíže se seznámili se svozovým kalendářem a svozovou technikou. Tento úkol plnili šesťáci a sedmáci.

Třídění a recyklaci odpadů jsme doplnili exkurzí do závodu Enviropol Jihlava a dotříďovací linky.

V rámci třídění jsme navštívili i sběrný dvůr v Hodonicích.

Plnili jsme osvětové úkoly:

„Najdi Elektrosaura“ – neboli nejstarší elektrický spotřebič. Do hledání se zapojili žáci 6. – 9. tříd + učitelé.

„Mokřady a tajemství ztracené vody“ – úkol plnili deváťáci. Žáci hledali mokřady ve svém okolí, zpracovávali karty živočichů a rostlin, vytvářeli myšlenkové mapy. Úkol plnili i německém jazyce.

Úkoly z Ekoabecedy:

„Buďme k vodě šetrní“  - osmáci splnili tyto scénáře –  Vodárenský proces, Šetrná spotřeba vody a Co do kanalizace nepatří.  Tento úkol jsme doplnili návštěvou ČOV v Hodonicích.

„Každý ví, co s vysloužilým mobilem“  - deváťáci sledovali cestu mobilního telefonu kolem světa – v mapě vyznačovali cestu surovin, polotovarů a hotových mobilních telefonů a ž k zákazníkovi.

„Jak naše chování ovlivňuje změnu klimatu“ – plnili deváťáci. Hledali možnosti ke zmenšování vzniku odpadů, zjišťovali  svoji uhlíkovou, ekologickou  a vodní stopu.

Celá škola se zapojila do jarních úklidů „Ukliďme Česko“. Děkujeme!

Jsme rádi, že se většina žáků do Recyklohraní zapojuje. Všichni sběrači dostali malou odměnu.

Děkujeme všem žáků, kteří svými aktivitami pomáhají životnímu prostředí.

Děkujeme i rodičům a dalším občanům, kteří se  zapojují do sběru elektrospotřebičů, tonerů, baterií, mobilů,……

Celkem jsme získali 13 102 bodů. V rámci republiky jsme v Celoroční hře obsadili ve školním roce 2022/2023 krásné 3. místo, v kraji jsme byli první.