Výtvarná a básnická soutěž na naší škole

Datum: 25. 6. 2023

Do 9. 6. 2023 probíhala v naší škole výtvarná a básnická soutěž. 12. 6. 2023 pak byli vyhlášeni vítězové. Téma výtvarné soutěže bylo "Vysněné prázdniny" a výtvory žáků byly opravdu poutavé. Do konce školního roku budou všechna díla vystavena na nástěnce v přízemí školní budovy druhého stupně. Vidět zde můžete techniku akvarelu, pastelu, grafitu či akrylu. První místo v kategorii žáků 8. a 9. třídy získal Daniel Lelovský a druhé místo Martina Zeleňáková. V kategorii 6. a 7. třídy obsadila první příčku Emílie Jerglová, následoval obrázek od Natálie Marešové a umístění na 3. místě této kategorie patří Kateřině Novotné. Nutné je však poznamenat, že všechny soutěžící obrázky byly pěkné, poutavé a propracované, proto bylo poměrně obtížné vybrat z nich ty vítězné.

Básnická soutěž měla účastníků o něco méně, ale i přesto se  nám sešla sbírka pěkných prací. Téma této soutěže nebylo dané, a tak měli žáci možnost zapojit veškerou svoji fantazii. Nejvíce však u nás mladí básníci píší o lásce a přátelství. Zaznělo ale i originální a vtipné téma básně o morčeti. Nejvíce porotu zaujala báseň od Natálie Marešové, která v nadsázce a s jemným vtipem básní o ztracené lásce. Tato báseň získala první místo v kategorii žáků 6. a 7. třídy. Druhé místo obsadila se svou básničkou o strastiplném životě morčete Eliška Homolková. Na třetím místě se pak umístila Sofie Brychtová s básní o létě a o přátelství. V kategorii žáků 8. a 9. třídy se do soutěže přihlásila pouze jedna mladá básnířka Pavlína Dřímalová a se svou básní o lásce tak obsadila rovnou první místo. Všechny povedené a oceněné básničky jsou do konce školního roku k vidění na nástěnce v přízemí budovy 2. stupně.