Trhy

Datum: 27. 6. 2023

Slunečný den 23. června strávil celý druhý stupeň na školním hřišti. Nesešli jsme se však za účelem sportu.  Tentokrát jsme s sebou vzali i židličky, lavice a reproduktor, konaly se totiž vůbec první školní trhy. Žáci se v prostoru hřiště pěkně rozprostřeli a prodej mohl začít. Každý prodejce si po předchozích instrukcích vedl vlastní účetnictví, aby bylo zřejmé, jak si ve svém podnikání vedl.

V prodejních stáncích jsme mohli vidět nejčastěji rukodělné výrobky nejrůznějšího druhu. Díky teplému počasí byl však největší zájem o koupi chlazených nápojů. S organizací akce pomáhali všichni pedagogičtí pracovníci, ale i spousta žáků. Mezi ně patří zejména členové školního parlamentu, kteří akci iniciovali a žáci 9. ročníku, kteří k trhům přidružili i výherní tombolu. Výdělek z tomboly připadne žákům 9. ročníků pro účely závěrečného posezení. Deváťáci se při akci postarali i o hudební kulisy a k závěru dokonce akci zpestřili svým vlastním hudebním vystoupením, které nebylo v plánu, ale všechny jistě pobavilo.

Všem organizátorům patří velké poděkování a budeme se těšit na další podobné akce.