Školní výlet - ZOO Hodonín

Datum: 29. 6. 2023

V letošním školním roce se žáci 8. a 9. třídy 27. 6. 2023 vypravili za zvířaty do Hodonína. Jedním z důvodů, proč  jsme vybrali právě tuto ZOO, bylo tornádo, které v roce 2021 zahradu poničilo. Chtěli jsme aspoň touto cestou přispět k modernizaci  ZOO.

Zahrada o velikosti 4,5 ha se rozprostírá na okraji lužního lesa Dúbravy v severozápadní části Hodonína.

Na dopravu  jsme využili autobus a vlak. Největší zážitky byly samozřejmě při cestování vlakem, které u žáků patří mezi velmi oblíbené.

Žáci 8. třídy si poslechli výukový program Šelmy v ohrožení. Pro deváťáky jsme vybrali program Vše o primátech.

Po povídání o vybrané skupině zvířat následovaly i praktické úkoly.  Mezi nejzajímavější patřilo pohlazení agamy, morčete a křepelky. Ne všichni žáci našli odvahu k tomuto kroku. Velkou pochvalu zaslouží Sára, která se nebála vzít si škrtiče z terária  a přinést jej ostatním žákům k prohlídce a pohlazení.

Poté následovala samostatná prohlídka ZOO a samozřejmě nechyběly ani nákupy suvenýrů, sladkostí a oblíbeného jídla.

Výlet za zvířátky jsme si všichni užili.