T - Mobile Olympijský běh 2023

Datum: 29. 6. 2023

Hlavní myšlenka závodu:

Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhají s živým startem na vlnách Radiožurnálu tisíce běžců po celé České republice– ať už jako součást hlavních závodů nebo ve školách.

V letošním roce se do běhu zapojili všichni žáci. Závodili ve čtyřech kategoriích - mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně a straší žáci. Tři nejlepší v každé kategorii dostali sladkou odměnu a diplom. Všichni zúčastnění potom medaili a tyčinku na doplnění energie.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem žákům za účast na této akci.

Žáci druhého stupně doplnili sportovní den i soutěžením tříd v brännbollu. Vítězem této soutěže se stali deváťáci.Gratulujeme!

I když bylo velké teplo, sportovní den jsme si užili.