Tajné písmo - Ch 8

Datum: 19. 9. 2023

Žáci 8. ročníku si v úvodních hodinách nového předmětu – chemie - doplnili úvodní stránky v sešitech obrázky a pojmy, které souvisí s chemií.

V další hodině si vyzkoušeli první pokus – experiment - s organickými sloučeninami.

Žáci pracovali ve skupinách. Každý z nich si namočil špejli do mléka, citronové šťávy a octu a postupně  nakreslil na papír různé obrázky a slova.  Své výtvory nechali dokonale zaschnout a potom opatrně nahřívali nad svíčkou.  Po trpělivém nahřívání a hledání správné vzdálenosti od plamene odhalovali nakreslené vzkazy. Některé pokusy se nepodařily, skončily v připravené nádobě s vodou. Většina nakreslených obrázků dopadla úspěšně.

Žákům se praktické cvičení líbilo a již nyní se těší na další chemické objevování a bádání.