Dnes je 27. 4. 2024, svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

Projekt Šestka

Datum: 25. 9. 2023

Čtvrteční den 21. 9. 2023 začala 6. třída projektový den s názvem Projekt Šestka, který byl připraven pro šesté třídy ve spolupráci se ZŠ Tasovice. Téma projektu bylo Mezinárodní den míru a bylo využito ve čtyřech oblastech: humanitní, zdravotní, přírodovědné, sportovní – relaxační.

Projektu se účastnily dvě třídy 6. A a 6. B pod vedením paní učitelek Mgr. Sabáčkové, Mgr. Raischlové a paní asistentky Martiny. Se souhlasem pana ředitele následovalo slavnostní zahájení. Žáci byli rozděleni a promícháni do čtyř skupin. Na samém začátku projektu se dozvěděli základní informace, ale poté veškeré znalosti a dovednosti získali formou vlastní práce a vlastních zkušeností.

Každá oblast měla své překvapení, čím žáky zaujala. V humanitní oblasti na žáky čekaly symboly míru a kreativní činnost – malování kamínků, v přírodovědné – zkoumání rostlin
hmyzu + kvíz, ve zdravovědě – jak poskytnout první pomoc, nejčastější úrazy ve škole a obvazová technika, ve sportovní oblasti – hravé cvičení. Závěrem vedení školy udělilo všem 6. třídám pamětní listinu a sladkou odměnu. ZŠ Tasovice naši školu obdarovala plaketou spolupráce obou škol a naši žáci dostali náramky přátelství vč. pedagogů, kteří žáky projektem prováděli.

Cílem projektu bylo podpořit u žáků rozvoj dovedností v oblasti humanitní, přírodovědně, dále kreativity a aktivního občanství bezpečnosti, zdravovědy, sportovních dovedností, ale převážně komunikace a navazování nových kamarádských vztahů. „PROJEKT ŠESTKA“ by měl žáky připravit na adaptaci a integraci na II. stupni ZŠ. Měl by žáky naučit, jak navazovat kamarádské vztahy se svými vrstevníky, vytvářet dobré klima třídy, vyvarovat se rizikovému chování, dodržovat zásady prevence, bezpečí a zdravovědu.

Všichni jsme si projekt užili za příjemného slunečného počasí.

Těšíme se na jarní pozvání ZŠ Tasovice.