Recyklohraní - informace

Datum: 29. 9. 2023

I v letošním školním roce se naše základní škola zapojí do projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

Budeme průběžně sbírat drobné elektrospotřebiče, použité mobilní telefony, použité baterie, tonery do tiskáren, dále použitý kuchyňský olej a papír.

V letošním školním roce uspořádáme soutěž ve sběru mezi třídami i žáky školy. Nejlepší třídy z každého stupně a nejlepší žáky z jednotlivých ročníků odměníme. Vyhodnocení proběhne na konci školního roku.

S žáky se zapojíme do celoročního úkolu, do plnění aktivit z Ekoabecedy a vše doplníme exkurzemi do kompostárny, na sběrný dvůr, do vodárny, ČOV a další.

Děkujeme všem žákům, rodičům a příznivcům školy za ekologickou likvidaci vybraného odpadu.

Přispíváme tím k ochraně životního prostředí.

První aktivitou, kterou jsme v rámci Recyklohraní plnili, byla akce Ukliďme Česko, do které se zapojili žáci ze všech ročníků. Děkujeme!

Moc nás těší, že posbíraných odpadků bylo ve srovnání s minulým sběrem méně.