OKRESNÍ FINÁLE AŠSK - PŘESPOLNÍ BĚH

Datum: 1. 10. 2023

Žáci a žákyně 2. stupně se v úterý 27. 9. 2023 zúčastnili okresního finále v přespolním běhu, který se uskutečnil ve Znojmě  -  Gránické údolí. Do letošního ročníku se zapojilo celkem 16 základních škol.

Naši školu reprezentovali tito zástupci:

Mladší žákyně - 1200m - Ema Juhaňáková, Schmidtová Lucie, Urbanová Natálie, Homolková Eliška, Száková Markéta
Mladší žáci - 1200m - Urban Jakub, Jochacy Lukáš, Uhlíř, Jaroslav, Stavinoha Jan, Skoumal Adam, Prokůpek Tomáš
Starší žákyně 1500m - Brychtová Sofie, Tosecká Tereza, Marešová Natálie, Gebová Alexandra
Starší žáci -  2000m - Lelovský Roman, Lelovský Daniel, Čížek Nikolas, Čuport Benjamín, Šnajdr Libor
V každé věkové kategorii závodilo kolem 75 žáků.

Výsledky našich nejlepších žáků a žákyň:

Ve své kategorii byli nejlepší běžci - Ema Juhaňáková - obsadila 22. místo, Jakub Urban - obsadil 4.místo, Sofie Bychtová - obsadila17.místo, Roman Lelovský obsadil 23.místo.

Umístění v jednotlivých kategoriích:

mladší žákyně - 12.místo ze 16 škol
mladší žáci - 13.místo z 15 škol
starší žákyně - 12.místo z 15 škol
starší žáci - 8.místo ze 13 škol

Počasí nám přálo, žáci mezi sebou vytvořili příjemnou sportovní atmosféru, navzájem se povzbuzovali a při zranění si navzájem pomohli.
Už nyní se všichni těší na další sportovní závod.

Poděkování patří všem žákům za vzornou reprezentaci školy.