Šifrování - Inf 6

Datum: 6. 10. 2023

Žáci 6. třídy se v hodině informatiky seznámili se základy Morseovy abecedy, Jedná se o skupinu symbolů, které jsou používány v telegrafii. Kóduje znaky latinské abecedy, číslice a speciální znaky do kombinací krátkých a dlouhých signálů. Ty je možné potom přenášet na dálku jednodušším způsobem než všechny znaky abecedy.

Žáci dostali  za úkol nejprve rozluštit krátkou zašifrovanou zprávu napsanou pomocí  morseovky a následně splnit úkol - nakreslit zvířátko.
V programu malování si připomněli Mezinárodní den zvířat, který se slaví 4. října.

Svoji práci obohatili zvířecími piktogramy.

Žáci si zkoušeli zapsat slova pomocí morseovky a zopakovali si vkládání obrázků na téma Vesmír.