ROHDE Dyjákovice - exkurze - 9. třída

Datum: 15. 10. 2023

Stává se tradicí, že žáci 9. třídy v rámci volby povolání navštěvují firmy ze svého blízkého okolí, aby získali co nejvíce informací o různých řemeslech a zaměstnáních, o trhu práce a poptávce po jednotlivých profesích.

První zastávkou byla exkurze ve firmě  ROHDE se sídlem v Dyjákovicích, která se zaměřuje na výrobu  vypalovacích pecí a strojů pro keramiku, sklo a kovy.

Deváťáci firmu navštívili ve čtvrtek 12. 10. 2023. Celou exkurzi zahájil jednatel firmy pan Benjamin Rohde.

Následovala prohlídka jednotlivých částí firmy. Každá skupina měla svého průvodce, který žákům zajímavou formou firmu představil.

Budoucí studenti středních škol měli možnost se blíže seznámit s celou řadou profesí, které firma pro svoji činnost potřebuje. Některé aktivity si mohli zájemci i vyzkoušet.

Doufáme, že jim exkurze pomůže ke správné volbě budoucího povolání.

Děkujeme za drobné dárky, zajímavé představení firmy a umožnění této exkurze.

Za rok zase s další devátou třídou na shledanou!