Právní vědomí - 8. a 9. třída

Datum: 18. 10. 2023

Prevence není nikdy dost a naši žáci na II. stupni 8. a 9. třídy začali tématem PRÁVNÍ VĚDOMÍ.

Besedu preventivního programu přijel přednášet Mgr. Bláha z Probační a mediační služby ve Znojmě. Program byl rozdělen na dvě hodiny pro každou třídu a byl doplněn kazuistickými příběhy, řízenou besedou a videozáznamy. Názvy těchto bloků byly směřovány k problematice: Chovej se, jak máš i když 15 ještě nemáš, Přívrženec drog za mříže má krok, Mysli dřív než vše nasdílíš, Lehkovážné mládí k rizikovému chování svádí. Žáci byli seznámeni s legislativou Trestní zákoník, Zákon o soudnictví ve věcech mládeže, Zákon o obětech trestných činů. Bylo jim vysvětleno, co je to přestupek - trestný čin a jaká je čeká odpovědnost do 15 let a po patnáctém roku věku. Je velmi důležité se vyvarovat rizikovému chování, nepodcenit situaci a hlavně včas jí řešit.

Závěrem nám byla nabídnuta pomoc a kontakt, kdyby se „náhodou“ někdo z žáků dostal do problémové situace patologických jevů.  Řízenou besedu jsme si všichni užili, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informaci a hlavně „NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ“.