Heluz Hevlín – exkurze 9. třída

Datum: 24. 10. 2023

Žáci 9. třídy navštívili 24. 10. 2023 rodinnou firmu Heluz v Hevlíně.

Společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s. je největším českým výrobcem komplexního systému pro hrubou stavbu.

Cihelna v Hevlíně patří mezi nejmodernější cihelny . Nová hala byla vystavěna v roce 2009.

Naším průvodcem byl ředitel závodu pan Jaroslav Juříček, který nás seznámil s celým provozem.

Vše začalo sladkou svačinou. Po krátkém úvodu jsme vyrazili na cestu cihly od přípravy směsi, přes lisování, řezání, sušení až po vypalování v tunelové peci. Na závěr jsme viděli plnění cihel izolantem .

Celá výroba je automatizovaná a využívá nejmodernější technologické procesy.

Na exkurzi nás velmi zaujala robotizovaná část výroby.

Žáci během exkurze zjistili, že mezi velmi žádané profese v tomto oboru patří elektrikáři a odborníci v oboru robotizace.

Děkujeme za umožnění této exkurze, za sladkou svačinku, za milé přijetí a za velmi zajímavé představení firmy.