Enviromentální program Trkmanka – Velké Pavlovice - 3. - 5. třída

Datum: 1. 11. 2023

Příběhy Afriky

Ve středu 25. 10. 2023 se žáci 3., 4. a 5. třídy zúčastnili enviromentálního programu s názvem „Příběhy Afriky“. Seznámili se s tímto černým kontinentem a se vším, co je s Afrikou spojené.

Během programu si děti zazpívaly, zahrály na bubny Djembe, které jsou pro Afriku typické a napodobují zvuky přírody. Dozvěděly se o životě zvířat v Africe a v poušti. Osahaly si pouštní písek a zhlédly šperky afrických obyvatel. Prohlédly si také několik hadích kůží a barvami namalovaly vlastní africkou masku.

Na závěr programu se děti dověděly informace o nelehkém způsobu života afrických dětí, o rozdílech života mezi africkými a evropskými dětmi. Seznámily se s pojmem „Adopce afrických dětí“ - o tzv. projektu pomoci na dálku. Celý program byl zajímavý, poučný a děti získaly nové poznatky spojené s Afrikou.