Mokřady a tajemství ztracené vody - Recyklohraní

Datum: 18. 11. 2023

Žáci 8. a 9. třídy se zapojili do plnění osvětového úkolu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět s názvem Mokřady a tajemství ztracené vody.

Na úvod jsme si pustili krátké instruktážní video. Poté jsme na téma mokřady s žáky diskutovali. Snažili jsme si objasnit  pojem mokřady, jejich význam a výhody.

Osmáci zpracovávali prezentaci o mokřadech nebo myšlenkovou mapu. Odpovídali na otázky, co jsou mokřady, jaký je jejich význam, kteří živočichové zde žijí, jaké rostliny zde rostou a doplňovali údaje o mokřadech v našem okolí.  Informace vyhledávali na internetu, velkým pomocníkem jim byly i hrací karty.

Deváťáci vyplňovali pracovní list o mokřadech. Jejich další aktivitou bylo vytvoření karty v programu EXCEL vybraného živočicha nebo rostliny z mokřadů. Hlavním zdrojem informací se jim stal opět internet.

Úkol jsme doplnili vycházkou k rybníku v Dyjákovicích, aby si žáci mokřad prohlédli zblízka. K pozorování přírody jim pomohly dalekohledy a lupy. K poznávání stromů a rostlin potom atlasy. Vycházka se vydařila. Ke sledování přírody nám přispělo krásné slunečné počasí.

Na závěr žáci nakreslili ještě obrázek mokřadu.