Řemeslo má budoucnost 2023

Datum: 22. 11. 2023

Žáci 9. třídy se zúčastnili akce Řemeslo má budoucnost, kterou pravidelně pořádá SOU a SOŠ Přímětická, Znojmo.

Každý žák si vybral jeden učební nebo studijní obor. Potom ve skupinách plnili různé aktivity podle zaměření. V letošním školním roce si vyzkoušeli následující oblasti:

obor Truhlář – poznávání dřevin, vrtání, šroubování, řezání a modelace v programu Auto CAD,

obor Kadeřník – zaplétání copů, poznávání kadeřnického nářadí, zhotovení jednoduchého koktejlového účesu a založení ochranného prádla,

obor  Grafický design a podnikání – základy grafiky, základy ekonomiky a předpoklady pro tento obor,

obor Kosmetička – barvení obočí, tetování henou, zdobení nehtů a výroba kosmetického produktu,

obor Sociální činnost – stlaní lůžka, polohování, baby masáže, manipulace s invalidním vozíkem a podzimní tvoření.

Součástí akce byla i prohlídka celé školy.

Žáci si plněním aktivit více přiblížili zvolený obor. Akce se jim líbila. Mnozí žáci se ve vybraném oboru našli.

Děkujeme za organizování této oblíbené akce a za milé a vstřícné jednání ze strany studentů a zaměstnanců střední školy.

Naší další zastávkou bude SŠT Uhelná Znojmo.