Bubnovačka 2023

Datum: 25. 11. 2023

Žáci 2. stupně se zapojili do akce Bubnovačka.

Co je to vlastně Bubnovačka?

Bubnovačka je akce  Centra LOCIKA, která upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Bubnováním symbolicky dáváme hlas týraným dětem. Ty jsou často pro společnost neviditelné.

Proč jsme se do této akce zapojili?

Protože v ČR je zasaženo násilím v rodině zhruba 14  % dětí. Každý může mít ve svém okolí děti nebo celé rodiny, které se s takovou situací potýkají. S násilím se můžeme vypořádat pouze tak, že ho nebudeme bagatelizovat, ignorovat, považovat za něco, co se nás netýká. Účastí v Bubnovačce dáváme  jasně najevo, že násilí do výchovy a do života dětí nepatří.

Proč bubnujeme právě v listopadu?

19. listopad je znám jako Světový den prevence týrání a zneužívání dětí.

Ve škole jsme si nejdříve s žáky povídali o tom, co je vlastně domácí násilí a jak se může projevovat. Vysvětlili jsme si, proč budeme bubnovat a pustili jsme si krátké video.

Video o násilí

V hodinách hudební výchovy jsme si potom zazpívali, zatleskali do rytmu a hlavně zabubnovali.

Mapa škol, které se do této akce zapojily.

Více informací najdete zde https://www.detstvibeznasili.cz/kampane/bubnovacka