Práce s metodikou Ekoabeceda aneb Malý průvodce světem plastových obalů – 1. stupeň - Recyklohraní

Datum: 28. 11. 2023

Žáci 1. stupně se zapojili do plnění osvětového úkolu s názvem Práce s metodikou Ekoabeceda aneb Malý průvodce světem plastových obalů.

Nejdříve jsme si pustili krátké instruktážní video. Poté  jsme s dětmi diskutovali o používání obalů, vysvětlili jsme si, jak se chovat šetrně k přírodě. Povídali jsme si o tom, že lze obaly na potraviny používat i opakovaně.

Dále děti pracovaly ve skupinkách, hledaly v letácích, vystřihovaly obrázky a třídily potraviny podle obalů. Roztříděné potraviny jsme si prohlédli a porovnávali jsme použití jednotlivých druhů obalů.

V praktické části si děti zahrály kuželky z PET lahví a soutěžily ve slalomu kolem PET lahví.

Žáci 5. třídy  si z PET lahví vyrobili kelímek na psací potřeby.

Výroba kelímku