Mokřady a tajemství ztracené vody – 1. stupeň

Datum: 2. 12. 2023

Osvětový úkol jsme plnili se žáky 5. třídy.

Nejdříve jsme si pustili krátké instruktážní video, potom jsme si se žáky o mokřadech povídali. Vysvětlovali jsme si, jaký mají význam, kde se vyskytují v našem blízkém okolí a proč je třeba je zachovávat.

Žáci doplňovali pracovní list, vybarvovali omalovánku s obrázkem mokřadů a hráli různé hry, ve kterých byly obrázky vodních rostlin a živočichů. Zahráli si kvarteto, pexetrio a skládali puzzle s vývojem žáby.

Druhou část plnili v učebně informatiky, kde si na obrazovce prohlédli mapu s mokřady a sestavovali kartu vybrané rostliny nebo živočicha z mokřadů. Při zpracovávání tohoto úkolu využili internet a různé encyklopedie s řadou obrázků a údajů.