FINANČNÍ GRAMOTNOST – ŠKOLNÍ KOLO

Datum: 11. 12. 2023

V době od 11. října do 20.prosince 2023 proběhlo školní kolo FINANČNÍ GRAMOTNOSTI.

Do 13. ročníku této soutěže se opět zapojila i naše škola. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – zvlášť žáci I. stupně a zvlášť žáci II. stupně. V první kategorii se zúčastnili žáci 5. ročníku, ve druhé žáci 6. až 9. třídy. Školní kolo proběhlo prostřednictvím on-line soutěžního systému.

Nejlepší znalosti v I. kategorii prokázali žáci 5. třídy – Marek Miroš, Marek Tušínský, Marian Chládek a Markéta Přikrylová.

Mezi nejúspěšnější řešitele v 6. třídě patřil Jaroslav Uhlíř s Emou Juhaňákovou, dále Josef Roth a Matěj Slavický. V 7. třídě zvítězil Stanislav Mach, následovala jej Markéta Száková a Jan Fargaš. Mezi žáky 8. třídy zvítězil Nikolas Čížek, následoval ho Matyáš Kalina a Vendula Nepovímová. Vítězství v 9. třídě patřilo Miroslavu Hotákovi, na dalších místech se umístil Roman Lelovský a pak Jiří Ďuriš.

Absolutním vítězem školního kola se stal Stanislav Mach ze 7. ročníku se 17 body z 20, pronásledovaný žáky 9. třídy Miroslavem Hotákem a Romanem Lelovským, kteří měli shodně 16 bodů. Tito tři žáci budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které proběhne v době od 3. do 26. 1. 2024 rovněž prostřednictvím on-line systému.

První kategorii budou reprezentovat Marek Miroš, Marek Tušínský a Marian Chládek.

Všem zúčastněným gratulujeme.