Jak válčili husité - Pernštejni

Datum: 13. 12. 2023

V úterý 12. 12. 2023 k nám zavítala skupina historického šermu  Pernštejni z Pardubic.

Žáci 5. -9. třídy  zhlédli program s názvem Jak válčili husité. Nejdříve se krátce seznámili s životem lidí ve středověku, s historií husitského hnutí a jeho válečné taktiky. Následoval popis a prohlídka výstroje těžkooděného rytíře v plátkové výzbroji, husitského bojovníka a dobových zbraní.

Žáci měli možnost si prohlédnout husitský bojový vůz. Poté se vybraní žáci zapojili do děje a stali se alespoň na krátkou dobu posádkou tohoto vozu.

Závěr představení patřil souboji.

V hodinách dějepisu jsme se na vzdělávací program o období husitů připravovali formou doplňovaček, přiřazování, popisování obrázků,.......