Vánoční přírodovědná olympiáda

Datum: 17. 12. 2023

Vánoce jsou za dveřmi a naše ZŠ Dyjákovice 14. prosince 2023 pořádala ve spolupráci se ZŠ Tasovice meziškolní přírodovědnou olympiádu zaměřenou na přírodovědnou a zeměpisnou oblast. Žáky a pedagogy slavnostně přivítal pan ředitel Mgr. Lubomír Fiala a předsedkyně poroty Mgr. Tamara Staniczková odstartovala olympiádu.

Žáci 7. a 8. tříd byli rozděleni do šestičlenných skupin a každou skupinu čekaly úkoly, které plnili jako tým. První část začala skládáním obrázkových puzzlí. Obrázek měla skupina složit, pojmenovat a sdělit nám nějakou zajímavost (rosnička zelená a muchomůrka zelená). Dále následoval souhrnný test, tajenka a osmisměrka. Co žáky nejvíce potrápilo, byla přírodovědná „poznávačka“ pomocí mikroskopu (jako rybí šupina, křídlo hmyzu, nožička mravence…). Společnými silami tyto těžké úkoly všichni zvládli.

Druhá část byla věnována zeměpisné oblasti. Tady si žáci vyzkoušeli své vědomosti v testu  zaměřené na Českou republiku. Poté následovala skládačka vlajek států a měli k nim přiřadit hlavní města. Tento úkol zvládli všichni na jedničku! Super! Posledním úkolem se skupinky nedaly zaskočit, práce s globusem byla bez jediné chybičky.

Výsledky pro obě školy skončily tak, že vítězství si odnášel každý. Všichni se snažili podat co nejlepší výkon a na každého čekala sladká cena a odměna. Přírodovědnou olympiádu jsme si společně moc užili v předvánoční a přátelské atmosféře.

Těšíme se na další spolupráci, která bude konat v únoru na ZŠ Tasovice.