Úpravna vody Znojmo – exkurze – 8. třída

Datum: 20. 12. 2023

Žáci 8. třídy navštívili 19. 12. 2023 Úpravnu vody ve Znojmě.

V letošním roce si Vodárenská akciová společnost připomíná 30. výročí od svého založení.

V úvodu exkurze jsme se seznámili s historií vodovodů ve Znojmě a výstavbou Znojemské přehrady. Dále jsme získali  informace o úpravně  vody,  její funkci a její rekonstrukcí. V další části prezentace  nám byly objasněny postupy, které se využívají při odstraňování nečistot z tzv. surové vody do fáze, kdy se z ní stává voda pitná. Nechyběly informace o faktorech, které se podílejí na tvorbě ceny vody.

Po teoretické části následovala  prohlídka úpravny vody, kdy žáci na vlastní oči viděli jednotlivé etapy úpravy surové vody na vodu pitnou.  Závěr prohlídky patřil „velínu“, odkud pověřené osoby bedlivě sledují stav vody v jednotlivých oblastech a zabezpečují její  bezproblémovou dodávku občanům.

Děkujeme za velmi zajímavou exkurzi.