Hasičská zbrojnice a bowling – Hrušovany nad Jevišovkou – 9. třída

Datum: 22. 12. 2023

Do předvánočních Hrušovan nad Jevišovkou zavítali v úterý 19. 12. 2023  žáci 9. třídy.

První zastávkou byla exkurze do hasičské stanice. Žáci se nejdříve seznámili s tím, jaké jsou podmínky a předpoklady  pro povolání profesionálního hasiče. Následovala vlastní prohlídka nejnovější techniky a vybavení této stanice. Po prohlídce jednotlivých částí budovy si odvážní žáci sjeli po hasičské tyči.

Děkujeme hasičům za umožnění  této zajímavé exkurze.

Následoval netradiční sport -  bowling. Nejprve jsme si ve školních lavicích provedli krátkou teoretickou přípravu. Vysvětlili jsme si princip hry, správné názvosloví a zhlédli krátká videa této hry. Potom už přišla na řadu praktická část. Někteří žáci hráli poprvé, jiní se naopak projevili jako profesionálové.

Všichni žáci si tuto aktivitu užili, zažili jsme spoustu legrace a odjížděli jsme z týmové hry nadšeni.

Už teď se těšíme na další hru.