Zdravá výživa - 9. třída

Datum: 23. 1. 2024

Žáci 9. třídy se zúčastnili besedy s názvem Zdravá výživa, kterou si pro ně připravila paní doktorka Olga Černá.

Své  povídání o zdravých potravinách, o správném složení jídelníčku a  dostatku pohybu doplnila prezentací s obrázky a údaji v grafech a tabulkách.

V další části besedy přidala informace i z oblasti výživových hodnot potravin a vzniku civilizačních chorob. Vysvětlila rozdíl mezi nadváhou a obezitou. Nechyběly ani pojmy mentální anorexie a bulimie.

Zajímavé povídání o zdravé výživě doplnila i řadou skutečných příběhů ze své praxe.

Děkujeme paní doktorce Černé za umožnění této besedy, která žákům určitě přispěla k doplnění informací o zdravém životním stylu.