LAICKÁ PRVNÍ POMOC - 8. třída

Datum: 26. 1. 2024

Laická první pomoc – téma, které bylo určeno pro žáky 8. třídy a prezentováno v předmětu výchovy k občanství.  Každý den se mohou setkat s nějakou nečekanou příhodou, úrazem, která se jim stane ve škole, v domácím prostředí, při sportu, ale i v běžném životě. Hodiny byly obohaceny kazuistickými příběhy, názornými ukázkami, fingovanými úrazy, které si společně mohli vyzkoušet. Ošetřit jedince, zachovat si klidnou hlavu, nepanikařit, je někdy důležité, ale i náročné. S obvazovou technikou to nebylo lehké, ale společnými silami jsme to zvládli. Žáci si mohli vyzkoušet ztrátu vědomí – umělé dýchání (resuscitaci) na naší figuríně „Alfonsovi“.

Závěrem žáci mohli uplatnit své vědomosti při zdravotním kvízu. Všichni jsme si to užili a třeba se někdo rozhodne, věnovat se v budoucnu této profesi.