Město ze dřeva – 7. a 9. třída

Datum: 12. 2. 2024

Součástí předmětu pracovní činnosti v 7., ale i v 9. třídě, není jenom práce na zahradě, ale také práce s různými technickými materiály ve školní dílně.

Základům řezání, rašplování a pilování se naučili v hodinách nejen chlapci, ale i dívky, které předváděly mnohdy lepší výkony než stejně staří kluci.

Cílem hodiny bylo vyrobit dřevěné modely hranolů, tyto opracovat a seskládat tak, aby vzniklo náměstí, ulice, město nebo jeho část. Kdo si nebyl jistý při práci se dřevem, mohl tyto modely vyrobit třeba z papíru. Fantazii se meze nekladou, proto se někteří pustili ke zdokonalování svých výrobků i tím, že je navíc ještě pomalovali.

Jak se to všem podařilo, se můžete podívat na výstavce těchto výrobků, která se nachází na chodbě v přízemí.