FINANČNÍ GRAMOTNOST – okresní kolo

Datum: 12. 2. 2024

V době od 13. ledna do 26. ledna 2024 proběhlo okresní kolo FINANČNÍ GRAMOTNOSTI, které rovněž probíhalo online.

Do tohoto kola postoupili v I. kategorii žáci z 5. třídy Marek Tušínský, Markéta Přikrylová a Marian Chládek, který se z důvodu delší nepřítomnosti nemohl zúčastnit, a proto ho zastoupil jeho spolužák ze třídy Marek Miroš. Soutěžícím se podařilo získat 9 bodů z 20. Ze dvou účastníků v okrese Znojmo byli ti horší, a proto do dalšího kola nepostupují.

Ve II. kategorii v okresním kole reprezentovali ZŠ Dyjákovice žáci 9. třídy Roman Lelovský a Miroslav Hoták, které doplnil vítěz školního kola Stanislav Mach ze 7. třídy. Toto trio v okresním kole získalo celkem 21 bodů z celkových 26. Bohužel ani toto družstvo do dalšího kola nepostupuje, což je obrovská škoda.

PARADOX

Kdyby tito chlapci např. soutěžili v okrese Vyškov, určitě by do krajského kola postoupili, protože vítěz vyškovského okresního kola měl stejně bodů jako naši borci, a ještě s horším časovým skóre.

Všem děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme. Třeba to příště vyjde!