Recyklační výzva: Dejme do pohybu nepotřebné elektro a baterie - 1. stupeň

Datum: 14. 2. 2024

S dětmi 1. stupně jsme diskutovali o elektrospotřebičích, s kterými se setkávají v běžném životě. Co je vhodné udělat v případě, když nám doslouží. Jak by měli postupovat a kde všude najdeme sběrná místa.

Pracovali jsme s pojmy: elektrospotřebič, sběrný dvůr, červený kontejner, kde se v obci a v blízkém okolí nachází. Kam patří použité baterie, o ochraně přírody.

Využili jsme informační materiály z webových stránek recyklohraní a odkazy na youtube.

Poté se děti rozdělily do skupin, kde si vylosovaly úkol, který plnily z pracovních listů.

Zahráli jsme si deskovou hru- „Recyklační Člověče, nezlob se“.

Spojovali jsme čísla a vymalovali si žabáka Bata.

Starší děti pracovali s pracovním listem s tabulkou-recyklační výzva.

A nakonec jsme všichni společně roztřídili elektrospotřebiče  a zařadili je do sběrných míst, a opět jsme využili obrázky z nabídky Recyklohraní, ktteré jsme si  vytiskli  a vymalovali. Tento úkol bavil děti nejvíce a opravdu se jim dílo podařilo.