EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA pro základní školy – školní kolo

Datum: 14. 2. 2024

Ekonomická olympiáda pro ZŠ je soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena primárně žákům 8. a 9. ročníku základních škol a žákům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky. Soutěž je pořádána Institutem ekonomického vzdělávání.

Soutěž probíhá ve dvou úrovních: · školní kolo · finálové kolo

Školní kolo probíhá přes online testovací prostředí Ekonomické olympiády. Test sestává z 25 uzavřených otázek z oblasti finanční gramotnosti a ekonomie, na jejichž zodpovězení má soutěžící 40 minut.

Ze školních kol postoupí přímo do finále 100 nejlepších žáků z celé ČR na základě počtu bodů z testu. V případě, že se na postupovém místě umístí více studentů, rozhoduje o jejich pořadí čas – tedy doba, za jakou test vyplnili (postupují studenti, kteří vyplnili test rychleji).

Z naší školy se této Ekonomické olympiády zúčastnili žáci 8. a 9. třídy.

Mezi nejúspěšnější řešitele 9. ročníku patřil – Roman Lelovský s 21 body, Jiří Ďuriš a Martina Zeleňáková se17 body, Miroslav Hoták a Julie Vyleťalová s 16 body.

Mezi úspěšné řešitele 8. ročníku patřil – Adam Juhaňák se 18 body, Matyáš Kalina a Martina Matochová s 13 body.

Všem zúčastněným děkujeme a úspěšným řešitelům gratulujeme.